Komfortowy materac bonelowy

To na czym śpimy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, ale także zdrowie fizyczne i psychiczne. Właściwy odpoczynek jest nam potrzebny w celu skutecznej regeneracji, zatem warto zadbać o miejsce, w którym spędzamy średnio osiem godzin na dobę.

Czy dobrze się śpi na materacu bonellowym?

Materac bonelowyKiedyś nie przywiązywano aż tak dużej wagi do wyboru materaca, bo po prostu musiał być miękki, a jednak nie do końca taki jest najlepszy. Małe dzieci muszą spać na twardym podłożu, ponieważ takie zapewnia ich kręgosłupowi właściwe podparcie. Na innym materacu będzie spać osoba szczupła, otyła czy z schorzeniami kręgosłupa, dlatego trzeba poświęcić nieco czasu na dobór odpowiedniego modelu. Jednym z najpopularniejszych jest materac bonelowy, który wewnątrz posiada specjalne sprężyny. Jest to jeden z pierwszych modeli jakie pojawiły się na rynku i są bardzo popularne do dzisiaj, ponieważ są uniwersalne. Ich cechą charakterystyczną jest to, iż wykazują dużą odporność na odkształcenia, ponieważ ich powierzchnia jest elastyczna i progresywna. Oznacza to, iż w miarę nacisku na materac sprężyny stawiają odpowiednio duży opór. Dzięki temu będzie on idealny dla osoby szczupłej jak i dość ciężkiej. Przede wszystkim nie ma ryzyka zapadnięcia się, ponieważ sprężyny równomiernie podpierają ciało na całej powierzchni. Bonellowe materace są dość wysokie, przez co dobrze się sprawdzą jako samodzielne łóżko na antresoli. Modele sprężynowe zawsze posiadają zdejmowany pokrowiec, który łatwo utrzymać w czystości.

Poza materacami bonellowymi dostaniemy także materace piankowe, których produkcja jest znacznie prostsza. Jednak to sprężynowe modele są tańsze i bardziej popularne, ponieważ wielu klientów jest już do nich przyzwyczajonych, gdyż od lat na nich śpią.

Katarzyna Piechowiak