Kolorowe fartuszki dla córeczek

Lubię spędzać czas ze swoimi córkami i organizować im w jakiś kreatywny sposób na spędzanie czasu. Nie lubię kiedy cały czas oglądają bajki albo grają w jakieś gry. Moje córki to bliźniaczki więc spędzają bardzo dużo czasu razem i właściwie są nierozłączne. Ostatnio stwierdziłam, że fajnie byłoby wspólnie zacząć gotować. Mają już 6 lat, a więc mogą mi pomagać przy drobnych rzeczach w kuchni.

Kupno fartuszków dziecięcych miało zachęcić je do gotowania

fartuszki dziecięceChoć wspólne gotowanie wydawało mi się świetnym pomysłem to wiedziałam, że moje córki nie będą tak od razu chciały siedzieć ze mną w kuchni. Stwierdziłam, że muszę je jakoś przekonać, że będzie to świetna zabawa. Pomyślałam, że dobrze jeżeli przygotujemy jakąś potrawę, którą dziewczynki bardzo lubią. Zdecydowałam się na spaghetti, ponieważ jest to jedno z ulubionych dań moich córek, a do tego jest one proste w przygotowaniu, więc nadawało się świetnie. Postanowiłam też kupić im fartuszki dziecięce, tak by czuły, że wspólne gotowanie to jakaś ważna okazja. Byłam po prostu pewna, że będzie im się przyjemniej gotowało i podejdą do tego z większym entuzjazmem jeżeli dostaną specjalne takie specjalne, kolorowe fartuszki. I miałam rację, bo kiedy zobaczyły piękne różowe fartuszki w różne kolorowe wzory to były zachwycone i od razu chciały je zakładać i gotować. Stwierdziły, że wyglądają jak prawdziwe kucharki, więc muszą ugotować najlepszą potrawę.

Wspólne gotowanie było naprawdę świetne i jestem pewna, że co jakiś czas będziemy to powtarzać. Być może następnym razem spróbujemy coś wspólnie upieczemy np. jakieś babeczki czekoladowe, które moje córeczki uwielbiają albo ciasto drożdżowe. Obie te rzeczy są bardzo proste do zrobienia, więc jestem pewna, że moje córki będą potrafiły mi pomóc przy pieczeniu.

Mikołaj Grzegorczyk