Kokony i wygodne otulacze dla niemowlaków

Przygotowując listę zakupów, przed narodzinami dziecka, sprawdźmy, czy znajduje się na niej niezwykle pomocny kokon – otulacz. Wykonany z miękkich, naturalnych materiałów, zwykle bawełny i np. minky, w pięknych niemowlęcych kolorach, jest jednym z podstawowych elementów dziecięcej wyprawki. Po narodzinach taki kokon imituje warunki i ciepło łona matki, zapewniając spokojny sen i odpoczynek.

W kokonie jak u mamy w brzuchu 

kokony dla niemowlakówCiepły i wygodny otulacz ma za zadanie zapewnić maleństwu niczym nie zmącony spokój. Niemowlaki, jeszcze długo po narodzinach, lubią być szczelnie otulane. Kokony dla niemowlaków idealnie spełniają się w tej roli. Otulacz wykonany jest z niezwykle miękkich, nieuczulających, naturalnych materiałów. Do wyboru mamy pełną paletę barw. Możemy też zamówić taki kokon – otulacz według własnego projektu. Wiele firm proponuje wybór materiałów wykończeniowych i wzorów. Najpopularniejsza jest bawełna i miękkie minky z wypustkami masującymi. Otulacz sprawdza się zarówno w domu, jak i podczas wyjazdów. Zajmuje niewiele miejsca. Dzięki temu, ze dziecko swym kształtem dopasowuje się do do kokonu, staje się spokojniejsze, mniej płacze i łatwiej przesypia noce. Jeśli po powrocie ze szpitala, w pokoiku niemowlęcym będzie czekał kokon, można bez obaw pozostawić w nim maluszka. Kokon można ułożyć w łóżeczku niemowlęcym lub przenosić, np. do innego pokoju. Dzięki temu zawsze mamy pod ręką bezpieczne miejsce dla niemowlaka.

Kokony niemowlęce polecane są zarówno przez położne, neonatologów, jak i pediatrów. Zapewniają maluszkowi błogi spokój i poczucie bezpieczeństwa, ciepła, którego maleństwo tak bardzo potrzebuje. Warto zatem wpisać kokon na listę produktów, które znajdą się w domu jeszcze przed porodem. Kokon pomaga noworodkowi w aklimatyzacji. 

aniam