Kijki muszą mieć specjalne końcówki przypominające buciki

Niektórym wydaje się, że żeby schudnąć, trzeba koniecznie biegać, lub trenować bardzo ciężko na siłowni. Oczywiście ruch zawsze jest konieczny jeśli mamy zamiar w skuteczny sposób o siebie zadbać, możemy jednak pozwolić sobie na znacznie lepszą wydajność niż przy takich tradycyjnych ćwiczeniach. Wiele osób nie docenia tego, jak skuteczny jest nordic walking. Jeśli jednak zainteresujemy się tym rodzajem aktywności fizycznej na pewno bardzo schudniemy.

Nordic walking wymaga stosowania odpowiedniej techniki

buciki do kijków nordic walkingPowinniśmy wiedzieć, w jaki sposób możemy zadbać o siebie jeśli tylko chcielibyśmy schudnąć. Przede wszystkim warto wiedzieć, że bieganie wcale nie jest takie zdrowe jak kiedyś myśleliśmy. Ludzkie ciało nie jest po prostu dobrze do niego przystosowane biologicznie. Gdy biegamy, nasze kolana są niepotrzebnie obciążone i może to doprowadzić do poważnych konsekwencji. Najlepiej za to sprawdza się szybki marsz, jeśli tylko mamy odpowiednią technikę. Musimy po prostu zaopatrzyć się w odpowiednie kijki oraz buciki do kijków nordic walking. Cały sekret polega na tym, że ciało powinno bardzo dobrze pracować podczas takiego spaceru. Kijkami trzeba się odpychać. Jedna ręka jest zawsze z przodu, druga z tyłu. Gdy mamy rękę z przodu, zaciskamy ją i odpychamy się kijkiem. Jeśli jest ona z tyłu, luzujemy chwyt. To sprawia, że mamy prawidłowe krążenie i pobudzamy nasz organizm do lepszej pracy i spalania. Tempo oczywiście też musi być dość duże. Dzięki tym zasadom nordic walking może bardzo nam pomóc.

Dzięki odpowiedniemu sprzętowi i znajomości zasad, na pewno będziemy mogli lepiej zająć się własnym ciałem. Ważne, by odpowiednio korzystać z kijków do nordic walking i muszą one mieć specjalne końcówki w kształcie bucików. Jeśli będziemy dbali o prawidłowa postawę i będziemy mieli odpowiedni sprzęt, na pewno będziemy mogli trenować wydajnie. Warto się tym zainteresować.

Katarzyna Mikołowska