Kiedy zwiedzać Pieskową Skałę?

Obecnie wiele osób wyjeżdża za granicę na wakacje, by odpocząć i się zrelaksować. Niektórzy decydują się również na poszerzenie swojej wiedzy na temat historii danego kraju, czy regionu i po prostu zwiedzają. Jednak nie trzeba udawać się do innego państwa, by wzbogacić swoją wiedzę. W Polsce znajduje się, chociażby Ojcowski Park Narodowy, w którym można zatrzymać się na pełne dwa tygodnie.

Idealne miejsce dla turystów

pieskowa skała - miejsce dla turystówDojazd do Ojcowskiego Parku Narodowego nie jest trudny. Niedaleko znajduje się Kraków, z którego z pewnością kursują odpowiednie autobusy. Wystarczy tylko zabrać ze sobą odpowiednie rzeczy, ubrać się wygodnie i można ruszać na zwiedzanie. Na naszej liście powinna znaleźć się między innymi Pieskowa Skała – miejsce dla turystów, które z pewnością zaskoczy nas nie tylko swoim wyglądem, ale również ekspozycjami, które się w nim znajdują. Oczywiście przed wybraniem się w to miejsce, warto sprawdzić godziny zwiedzania. Od stycznia do kwietnia, kiedy panuje zmienna temperatura, czasami nawet minusowa ekspozycje otwarte są tylko w soboty, niedziele i święta. Wejścia z kolei odbywają się o pełnych godzinach od 10 do 14. Z kolei w okresie wakacyjnym, czyli maj – wrzesień, Pieskowa Skała otwarta jest od worku do niedzieli. Można dostać się do środka od godziny 9, czasami nawet aż do 18. W październiku wszystko wygląda podobnie, skraca się tylko czas otwarcie obiektu. Z kolei w listopadzie i grudniu wraca się do weekendowego zwiedzania, jednak jest to czas, w którym na miejscu pojawia się wiele wycieczek

Zwiedzanie Pieskowej Skały nie jest trudne. Wystarczy tylko zapoznać się z godzinami otwarcia, które zawsze podane są na stronie internetowej. Oczywiście należy pamiętać o tym, by nie wnosić ze sobą niebezpiecznych narzędzi, a przede wszystkim, by nie śmiecić i zbierać po sobie wszystkie opakowania.

Krystian