Jakie regały kupić do magazynu?

Urządzając magazyn najlepiej wyposażyć go w specjalne regały. Jest to właściwie jedyny sposób na uzyskanie maksymalnej powierzchni do przechowywania towarów. Regały magazynowe możemy podzielić na kilka kategorii. Różnią się sposobem montażu, rodzajem materiału oraz maksymalnym udźwigiem każdej półki. Wszystko zależy od tego, co będziemy składować w hali magazynowej.

Regały stalowe bez mocowania do ściany

sprzedaż regałów magazynowych stalowychDo hal magazynowych najczęściej wybiera się regały stalowe, których nie trzeba montować do ściany. Są one bardzo stabilne, więc nie ma konieczności dodatkowego mocowania. W zależności od potrzeb można kupić regały, których półki wytrzymają obciążenie maksymalne do trzystu kilogramów. Sprzedaż regałów magazynowych stalowych prowadzą najczęściej producenci, dzięki czemu można zakupić je w naprawdę dobrej cenie. Ramę i półki można poskręcać i zmontować samodzielnie. Półki do ramy są przykręcane, a ich wytrzymałość tylko na tym zyskuje. Na stalowych regałach możemy przechowywać wszystko, również towary o większych gabarytach. Standardowy regał posiada pięć półek, a odstępy pomiędzy półkami wynoszą pięćdziesiąt centymetrów. Jeśli jest taka potrzeba to można do jednej ramy zamontować mniejszą ilość półek, a wtedy zyskamy na odległości pomiędzy półkami. Kupując regały do hali magazynowej trzeba jeszcze zwrócić uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa. Solidność i trwałość regałów musi być potwierdzona odpowiednimi dokumentami.

Najprostszym sposobem na uzyskanie jak największej powierzchni magazynowej jest wyposażenie magazynu w regały. Wielokrotnie zwiększają one możliwości składowania towaru na jednym metrze kwadratowym. Stalowe regały cechują się solidnością i wytrzymują naprawdę duże obciążenia. Nie trzeba ich dodatkowo mocować ponieważ są bardzo stabilne.

Zbigniew Kowal