Jaką odmianę borówki wybrać dla siebie?

 

W Polsce coraz więcej osób mających kawałek ogrodu sadzi w nich borówkę amerykańską. Owoc ten jest bardzo popularny w ostatnim czasie i można go dodawać do wielu przygotowywanych dań. Borówka amerykańska idealnie sprawdzi się do sałatek, produkowania konfitur oraz wypiekania ciast. Jaką odmianę borówki amerykańskiej warto zatem posadzić w swoim ogrodzie?

Smaczna borówka amerykańska odmiany Chandler

borówka chandlerSzukając najlepszej odmiany borówki amerykańskiej do swojego ogrodu warto postawić na tę, która zyskała już zaufanie ogrodników na całym świecie. Jaką zatem borówkę amerykańską warto wybrać do swojego ogrodu? Najlepiej sprawdzi się tutaj borówka Chandler która daje zdecydowanie największe owoce. Ogrodnicy sadzący tą konkretną odmianę borówki docenili w niej fakt, że jest ona bardzo odporna na choroby i daje piękne owoce. W przypadku tej konkretnej borówki amerykańskiej owoce są bardzo jędrne, co jest niewątpliwie kolejnym plusem. Jeśli zatem zależy nam na jakości naszych owoców, to borówka amerykańska Chandler będzie najlepszym wyborem. Ile będzie nas kosztowała sadzonka tej konkretnej borówki amerykańskiej. Ceny sadzonek borówki amerykańskiej oscylują w okolicy kilkunastu złotych. W przypadku tej konkretnej odmiany ceny za jedną sadzonkę wahają się od jedenastu do siedemnastu złotych. Wiele tutaj jednak zależy od tego, jak wielka jest dana sadzonka.

Oczywistym jest tutaj fakt, że im większa będzie nasza sadzonka, tym jej cena adekwatnie wzrośnie. Swoje sadzonki najlepiej jednak kupić w specjalnej szkółce z roślinami, gdzie często znajdziemy dla siebie znacznie korzystniejsze ceny. Kupując w takiej szkółce z roślinami najbardziej opłaca się brać większa ilość sadzonek, gdyż w ten sposób sprzedawca jest skłonny do obniżenia ceny.

 

Damian Pałownik