Jak wyjść z kredytu frankowego?

Kredyty frankowe są dość powszechne w Polsce. W czasach gdy były one przyznawane, setki tysięcy osób zdecydowały się właśnie na takie rozwiązanie. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że nie jest to tylko sprawa Polski, ale wielu innych krajów również.

Dlaczego kredyty frankowe są tak wysokie?

kredyt frankowy kancelariaPoczątkowo zaciągnięcie kredytu we frankach szwajcarskich, wydawało się wielu osobom świetnym rozwiązaniem. Kredyty w złotówkach były o wiele droższe i nie każda osoba miała na tyle wysoką zdolność kredytową, aby móc faktycznie sobie na nie pozwolić. Tymczasem te frankowe były udzielane na prostszych zasadach i więcej osób mogło skorzystać z takiej właśnie opcji. Dopiero z czasem natomiast okazało się, że ryzyko finansowe związane z takimi kredytami jest ogromne. Gdy frak szwajcarski umocnił swoją pozycję względem złotówki, kredyty zaczęły gwałtownie wzrastać. Zamiast początkowej kwoty, pojawiało się jeszcze kilka dodatkowych tysięcy, czasem kilkadziesiąt, a niekiedy i kilkaset. Ludzie nie radzili sobie z takimi zadłużeniami i starali się z niego wyjść na wiele sposobów. Do niedawna jednak nie było to możliwe. Dziś natomiast można negocjować kredyt frankowy kancelaria frankowa, pomagająca w takich właśnie sprawach, ma wiele haczyków na banki. Analizują oni umowy kredytowe, a następnie szukają błędnych zapisów, nielegalnych kruczków itp., które znajdują się w praktycznie każdej umowie. Dzięki nim można uzyskać zwrot pieniędzy, zmniejszenie kredytu, a nawet i jego unieważnienie.

Bez kredytu wiele osób nie mogłoby pozwolić sobie na to, aby mieć własne mieszkanie czy też dom. Nie ma nic złego w tym, aby wnioskować o takie pieniądze, a następnie je spłacać. Kredyty frankowe były jednak udzielane na granicy prawa, dlatego warto walczyć z nielegalnymi praktykami banków.

Grzegorz Arkaden