Jak wycenić naszą nieruchomość?

Czasem sytuacja zmusza nas do tego, byśmy zmienili miejsce naszego zamieszkania. Niekiedy sami tego chcemy, innymi razy przenosimy się ze względu na naszą pracę itp. Pobudki i czynniki są różne. Taka przeprowadzka wiąże się niestety z wieloma formalnościami i załatwianiem skomplikowanych spraw.

Na czym polega wycenianie nieruchomości?

rzeczoznawca majątkowy z warszawyJedną z najważniejszych kwestii będzie sprzedaż nieruchomości, o ile jesteśmy w posiadaniu jakiejś. Jak wycenić nasz dom lub mieszkanie? Sami raczej nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Niestety mamy tendencję do zawyżania wartości mieszkania, lub do zaniżania. Rzadko udaje nam się wypośrodkować cenę. Dlatego warto pomyśleć nad tym, by zatrudnić rzeczoznawcę majątkowego. Taka osoba pomoże nam ocenić ile warta jest nasza nieruchomość i zrobi to z całą pewnością profesjonalnie. Weźmie pod uwagę różne czynniki, które wpływają na wartość nieruchomości. Oczywiście uwzględniona będzie lokalizacja, ogólny stan itp. Analizowanych będzie wiele szczegółów, na które być może sami w ogóle nie zwrócilibyśmy uwagi. Dziś taki rzeczoznawca majątkowy z Warszawy, może nawet udać się do innych miast, by pomóc nam w wycenie mieszkania. Oczywiście możemy także zatrudnić rzeczoznawcę majątkowego z naszych okolic. Szukając takiej osoby patrzmy jednak na jej dorobek i profesjonalizm. Nie ograniczajmy się tylko do tych rzeczoznawców, których mamy w pobliżu. Cena takiej usługi nie jest zatrważająco wysoka. Musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że płacimy za coś, co daje nam komfort przy sprzedaży.

Obecnie coraz częściej zatrudnia się rzeczoznawców majątkowych. Oni pomagają nam solidnie i profesjonalnie podejść do sprawy. Chcemy bowiem szybko sprzedać naszą nieruchomość, więc musimy zaproponować rozsądną i adekwatną do stanu właściwego cenę.

Michał Siermierczyk