Jak używać korki pneumatyczne?

Każda instalacja, która służy do transmisji medium w postaci ciekłej, jest bardzo zagrożona wyciekami. Dlatego też, w razie ich wystąpienia, warto znać szybki sposób na uszczelnienie danej instalacji. Wybrany materiał uszczelnieniowy powinien nadawać się zarówno do tymczasowego, jak i trwałego uszczelniania.

Zastosowania korków pneumatycznych

korki pneumatyczneInstalacje produkcyjne, kanalizacyjne, czy też wodociągowe sa bardzo narażone na występowanie wycieków, co jest związane z ich specyfiką. W przypadku, gdy dojdzie do powstania wycieku, zazwyczaj wiąże się to z bardzo poważnymi problemami z działaniem danej instalacji. W takiej sytuacji niewątpliwe przydatne okazują się korki pneumatyczne, dzięki którym można trwale lub tymczasowo, uszczelnić ubytek w danej rurze. Korki takie cechują się najwyższym poziomem skuteczności, jeśli chodzi o łatanie ubytków w rurach instalacji różnego tpyu. Przede wszystkim wynika to ze sposobu wytworzenia tych korków, oraz z faktu, że dostępne są one w różnych rozmiarach. Dzięki temu, mogą być one stosowane do łatania ubytków w różnym rozmiarze,  a także i kształcie. Bez wątpienia najważniejszą zaletą tego materiału uszczelniającego jest fakt, że do jego żucia nie sa wymagane żadne specjalistyczne narzędzia. Użycie ich jest wiec znacznie łatwiejsze niż łatanie rur w rurze na przykład z pomocą spawarki. Właśnie to sprawia, że tego typu kroki staja się podstawowym wyposażeniem ekip, które zajmują się konserwacją instalacji przesyłowych stosowanych w przemyśle.

W obecnych czasach bardzo ważną rolę w przemyśle pełnia instalacje przesyłowe. Stosowane sa one do transmisji rożnego rodzaju cieczy, które mogą być na przykład wykorzystywane w produkcji. Bardzo ważne jest, by wiedzieć, jak szybko rozwiązywać problemy ze szczelnością tych instalacji.

Zbigniew Kowal