Jak najlepiej oczyścić twarz?

Twarz to część ciała, która stale wystawiona jest na kontakt z rozmaitymi zanieczyszczeniami. Dlatego też tak ważne jest, aby poddawać ją regularnym zabiegom oczyszczającym. W innym wypadku mogą pojawiać się na niej rozmaite wypryski spowodowane blokowaniem porów skórnych. Propozycji na zabiegi oczyszczające jest wiele. Część można wykonać w domu, na inne trzeba wybrać się do salonu kosmetycznego. W tym tekście omówiono różnorodne sposoby oczyszczania twarzy.

Oczyszczanie cery krok po kroku

oczyszczanie twarzyWarto zacząć od tego, że właściwe oczyszczanie twarzy powinno być kilkuetapowe. W pierwszej fazie należy zmyć z niej wszelkie zanieczyszczenia. Jeżeli na przykład mamy do czynienia z damską cerą, która została upiększona makijażem, wówczas proces ten należy zacząć od jego usunięcia. W tym przypadku sprawdzą się mleczka do demakijażu dostępne w drogeriach lub płyny micelarne. Po usunięciu pudru i innych, naniesionych na twarz kosmetyków, przychodzi kolej na jej umycie. Powinno się to robić stosując preparat do mycia twarzy oraz ciepłą wodę. Najlepiej, aby zaopatrzyć się w dedykowaną cerze szczoteczkę do czyszczenia. Wówczas zyska się pewność, że każdy, nawet najmniejszy por, został dokładnie wyczyszczony. Po umyciu skóry należy ją osuszyć, a kolejno przemyć tonikiem. Ten ostatni przywróci skórze naturalne pH, a tym samym, zniweluje ryzyko pojawiania się niedoskonałości w postaci wyprysków. Po wykonaniu wszystkich, wyżej opisanych czynności, można nawilżyć skórę odpowiednim kremem.

Wykonywanie zabiegów oczyszczających cerę jest jedną z podstawowych zadań, jakie należy wykonywać każdego dnia. Jest to ważne, zarówno, z punktu widzenia mężczyzn, jak i kobiet. Raz na jakiś czas można wybrać się także do salonu urody,  w którym specjaliści od pielęgnacji skóry wykonają bardziej zaawansowane zabiegi oczyszczające.

Barbara Dąb