Instruktor bhp nauczył mnie wiele

 

W ramach pracy konieczne było odbycie kursu na wychowawcę kolonijnego. Wyjazdy na wycieczki z dziećmi wymagają posiadania dokumentu uprawniającego do tego typu pracy. Instytucja kultury funkcjonuje w bardzo wielorakich obszarach spędzania wolnego czasu z dziećmi, a kurs na wychowawcę kolonijnego wpasował się idealnie w ten zakres.

BHP w ramach kursu na wychowawcę kolonijnego

szkolenia bhp warszawa tanioW ramach kursu odbyłem również szkolenie online, w którym znalazłem mnóstwo ciekawych materiałów. Cieszę się bardzo, że platforma umożliwiła mi naukę e-learningowo. Mogłem uczyć się zarówno w pracy, jak i w podróży. Przyspieszyło to znacznie cały proces nauki. Jednakże tym, co najbardziej wpłynęło na mnie podczas całego kursu był dział związany z bezpieczeństwem i pierwszą pomocą. Wielokrotnie w przeszłości rozważałem zapis na różnego rodzaju szkolenia bhp warszawa tanio, ale z powodu natłoku zajęć i obowiązków, zamiary te nie zostały zrealizowane. Tym razem na szczęście już nie było wyjścia. Kurs rozpocząłem i chciałem go zakończyć z jak najlepszym wynikiem. Dział z zakresu wiedzy bhp odbyłem pod okiem instruktora i egzaminatora, który przytoczył mi mnóstwo sytuacji nie opisanych w teorii, a mających częste występowanie w życiu wychowawcy kolonijnego. Dzięki temu, jestem dużo spokojniejszy ponieważ już na tym etapie wiem, jak reagować, jakie czynności wykonywać w danej sytuacji. Udział w szkoleniu na nowo przypomniał mi, że będąc na wyjeździe z dziećmi jako ich opiekun, jestem za nie w 100% odpowiedzialny. To dodatkowo zmotywowało mnie do jak najbardziej szczegółowego zagłębienia się w materiał.

Wszystkim tym, którzy mają zamiar pracować w takim charakterze jak ja, polecam zrobienie sobie kursu bhp. Nabędziecie niezbędną wiedzę do tego, aby już w początkowym etapie kariery wychowawcy być dobrze zorientowanym i pewnym opiekunem.

Zobacz więcej: https://www.admir.com.pl/

Machiasz Nowicjusz