Iniekcja krystaliczna sposobem na pozbycie się wilgoci

Wiele osób boryka się z wilgocią w swoim domu. Dlaczego, jakie są przyczyny zawilgocenia budynku? Podstawową przyczyną naszego problemu jest źle wykonana lub brak izolacji pionowej i poziomej w przypadku budynków podpiwniczonych lub brak izolacji poziomej w przypadku budynków niepodpiwniczonych.

Metoda iniekcji krystalicznej – zalety

osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejDo osuszania budynków wykorzystuje się wiele metod a jedną z nich jest metoda iniekcji krystalicznej. Jest to jedna z najprostszych metod zabezpieczenia naszego budynku przed wsiąkaniem w niego wody gruntowej i to bez odkopywania murów (co wiąże się z wysokimi kosztami). Tę metodę stosuje się do wytwarzania zarówno izolacji przeciwwilgociowej pionowej jak i poziomej. Osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej stosuje się bez względu na rodzaj materiału, który został użyty do budowy murów a także bez względu na ich grubość oraz stopień zawilgocenia, ponieważ im ściany są bardziej zawilgocone tym metoda ta daje lepsze efekty, dlatego większość fachowców jeszcze nawilża otwory iniekcyjne.  Do wytwarzania blokady używane są preparaty wyprodukowane całkowicie z krajowych surowców. Metoda iniekcji krystalicznej polega na wytworzeniu blokady typu mineralnego, która doskonale chroni mury przed wsiąkaniem w nie wody gruntowej. Jaki jest skład mieszanki używanej do iniekcji krystalicznej? Jest to nic innego jak cement i woda z dodatkiem aktywatora krzemianowego. Odpowiednio przygotowana mieszanka trafia do wywierconych wcześniej otworów.

Metoda iniekcji krystalicznej jest najczęściej wybieraną metodą osuszania budynków, ponieważ jest najtańsza i najtrwalsza spośród wszystkich, ale musi zostać prawidłowo wykonana. Dlatego należy poszukać firmy, która zajmuje się tym już od wielu lat i ma ogromne doświadczenie.

Zbigniew Kowal