Ile kosztują grille gazowe?

 

Gdy wiosna zaczyna swoje pierwsze podrygi, ludzie automatycznie zaczynają myśleć o grillowaniu. Co prawda pierwsze dni wiosny są jeszcze na to za zimne, ale powoli myślami przywołujemy te smaczne chwile i szykujemy się do sezonu. Szczególnie, jeśli wcześniej taki grill chcemy wybudować lub w wersji mobilnej zakupić.

Jakie są zalety grilla gazowego?

grill gazowy weberBy nie przegapić pierwszych okazji do grillowania, warto być przygotowanym na to wcześniej. Pytanie podstawowe: jaki rodzaj grilla wybrać? Zapewne grill węglowy będzie najtańszy, elektryczny jest łatwy i szybki w rozpalaniu, ale to grill gazowy ma najwięcej zalet ze wszystkich rodzajów. Jak elektryczny – równie łatwo i szybko się rozpala, prosto się go gasi, ale jego największym atutem jest to, że gaz jest najczystszym paliwem w procesie spalania. To powinno przekonać niezdecydowanych. Oczywiście, są tradycjonaliści, którzy węgla nie zamienią na żaden inny rodzaj paliwa i mają do tego prawo. Jednak trzeba pamiętać, że rodzaj paliwa nie ma żadnego wpływu na smak potraw. Chodzi o wpływ gorąca na potrawy. Nie zanurzamy przecież kiełbasy w gazie czy węglu. Na przykładzie marki Weber można przyjąć, że rozpiętość cenowa gazowych grilli jest bardzo duża. Kupimy grill gazowy weber za mniej niż tysiąc złotych, ale też znajdziemy takie modele, które będą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Grille gazowe są w ofercie większości firm. Warto się temu tematowi bliżej przyjrzeć.

Jeśli zależy nam na najwyższej jakości i dziesięcioletniej gwarancji, możemy kupić grill od Webera. Jeśli poszukujemy czegoś taniego, na parę razy możemy kupić węglowe modele innych firm. To my sami musimy wiedzieć, jak ważny jest dla naszej rodziny komfort grillowania i smak potraw, które na grillu przyrządzamy.

 

Damian Pałownik