Idealne zawory do nowych grzejników

 

Wprowadzając się do nowego mieszkania byłem zmuszony przeprowadzić gruntowny remont wszystkich pomieszczeń. Z racji iż lubię obcować z nowymi technologiami oraz bardzo oryginalnymi rozwiązaniami moim głównym celem było posiadanie możliwie nowoczesnych sprzętów. Przed każdą wymianą czegokolwiek postanowiłem konsultować się ze specjalistami.

Zawór do grzejnika – jaki najlepszy?

zawory do grzejnikówJednym z trudniejszych zadań jakie przede mną stanęło było jakie do grzejników które kupiłem wybrać w sklepie był ich duży wybór a mój grzejnik miał bardzo nietypowy kształt i rozwiązania grzewcze. Pan, który doradzał mi w sklepie powiedział, że dostosowanie pracy grzejników jest bardzo ważne. Każdy grzejnik musi pracować dostosowując się do aktualnych warunków pogodowych. Idealne dostosowanie ich pracy zapewnią nam właśnie zawory do grzejników, które możemy podzielić na trzy grupy. Pierwszym rodzajem są zawory regulacyjne przy pomocy których jesteśmy w stanie dostosować temperaturę zbiornika. Ten typ zaworu występuje w dwóch rodzajach zawór regulacji pojedynczej działa na zasadzie otwierania i zamykania dopływu ciepła oraz zawory regulacji podwójnej. Drugą grupą są zawory posiadające termostat wraz se specjalną głowicą zawory te automatycznie dostosowują temperaturę grzejnika. Pozwala to na stałe utrzymanie temperatury w pomieszczeniu. Takie zawory są obecnie bardzo powszechne i montowane praktycznie we wszystkich grzejnikach. Ostatnią grupą są zawory odcinające służą one do odcinania oraz otwierania dopływu ciepła. Najczęściej sterowane za pomocą sprężonego powietrza lub oleju hydraulicznego.

Osobiście zdecydowałem się na zawory termostatyczne rozwiązanie występujące najczęściej jednak najbardziej nowoczesne ze wszystkich innych nie wymagające ciągłej obsługi sterowania nimi. Zawór taki idealnie pasował do mojego grzejnika. Podczas okresu grzewczego sprawdzał się idealnie bez jakichkolwiek przecieków. 

 

Grzegorz Arkaden