Idealna pielucha flanelowa

W opiece nad noworodkiem i niemowlakiem pieluszki są niezbędne. W sprzedaży znajdziemy ich bardzo duży wybór pod względem modelu, koloru i fasonu. Ich stosowanie często znacznie ułatwia opiekę i jest bezpieczne dla dziecka.

Jakie są rodzaje pieluch flanelowych?

pielucha flanelowa cenaMówiąc o pieluchach, większość z nas ma na myśli jednorazowe pieluszki, które służą do szybkiego przewijania dziecka. Są bardzo powszechnie stosowane lecz w znacznym stopniu zanieczyszczają środowisko, ponieważ rozkładają się nawet przez pięćset lat. Jednak pielucha nie jedno ma imię, bo w sprzedaży znajdziemy także pieluszki wielorazowe lub klasyczne pieluchy w kształcie kwadratu, które służą na przykład do wycierania buzi maluchowi. Na pewno najpopularniejsza jest pieluszka tetrowa, która ma dość luźny splot i nadaje się przeważnie do wycierania brudnej buzi i rączek czy jako wkład do pieluch wielorazowych. Bardzo dobra jest również pielucha flanelowa cena jej jest nieco wyższa od tetrowej, bo kosztuje około trzech złotych. Można ją wykorzystywać jako alternatywne prześcieradło na przewijaku, cienki i chłonny ręcznik czy nawet kocyk w letnie dni. Przede wszystkim flanela jest przyjemna w dotyku, bo ma lekko pluszową powierzchnię. Ma także gęsty splot, przez co jest znacznie grubsza niż pielucha tetrowa. Pieluchami flanelowymi są też nazywane wielorazowe pieluchy do przewijania, które są wykonane z tego materiału. Przede wszystkim są tak samo praktyczne jak jednorazowe pieluchy i nie powodują odparzeń pupy.

Przy małym dziecku warto mieć spory zapas pieluszek różnego rodzaju, ponieważ zawsze się przydadzą. Są łatwe w utrzymaniu  w czystości, na długo zachowują swój oryginalny kształt i są delikatne w dotyku. Flanelowe są najczęściej kupowane zaraz pieluszkach tetrowych.

Mikołaj Grzegorczyk