Granit odporny na zmienne warunki pogodowe

Bez wątpienia wybór odpowiedniego nagrobka to bardzo trudna decyzja. Rodzina chce przede wszystkim jak najlepiej upamiętnić osobę zmarłą. Z drugiej strony zależy jej na tym, by pomnik przetrwał wiele lat i był odporny nawet na trudne warunki pogodowe. Sprawa wcale nie jest ułatwiona przez dostęp do mnóstwa różnych materiałów.

Nagrobki z granitu, które przetrwają wiele lat

nagrobki granitowe - OtwockNa polskim rynku firmy kamieniarskie mają do zaoferowania nie tylko nagrobki wykonywane z granitu, ale również takie, które powstają z marmuru, piaskowca i innych materiałów. Bliscy osoby zmarłej często nie mają zielonego pojęcia, który z tych materiałów jest najlepszy i w jaki nagrobek rzeczywiście opłaca się inwestować. Największą popularnością cieszą się oczywiście nagrobki granitowe – Otwock, a wynika to z faktu, że mają one wiele niepowtarzalnych zalet. Przede wszystkim granit jest kamieniem, który zapewnia trwałość na lata. Kamień jest nie tylko trwały, ale też dość łatwo poddaje się go odpowiedniej obróbce. W związku z tym mogą powstawać nagrobki w wielu formach. Kształty są zróżnicowane – wszystkie można znaleźć w katalogach firm kamieniarskich. Są nagrobki, które posiadają tylko płytę poziomą, ale są też takie, które mają dodatkowo płytę pionową (zdecydowana większość nagrobków). Zresztą granit znany jest nie tylko z tworzenia nagrobków, ale również elementów wyposażenia wnętrz – schodów, parapetów, blatów kuchennych i nie tylko. Trwałość nagrobków granitowych wynika z kilku cech.

Przede wszystkim granit jest bardzo odporny na różnice temperatur. Doskonale radzi sobie zarówno w trakcie upalnego lata jak i mroźnej zimy. Zmienne warunki pogodowe w żaden sposób nie wpływają negatywnie na nagrobki z granitu. Nie trzeba też obawiać się o uszkodzenia mechaniczne, bo granit jest kamieniem odpornym i wytrzymałym.

Katarzyna Piechowiak