Funkcjonalne pojemniki siatkowe

Prowadzę sklep z winami. Zamawiam je praktycznie z całego świata. Niestety wymaga to bardzo dokładnej organizacji, tak aby niczego nie pomylić i żeby wszystko było w jak najlepszym stanie. Dlatego też wykorzystuje różne elementy, które usprawniają mi funkcjonowanie. Najważniejsze jest właściwe ustawienie zaplecza.

Wykorzystanie pojemników siatkowych w magazynie

pojemniki siatkoweMoje pomieszczenie magazynowe kiedyś było dość chaotyczne, wszędzie leżały kartony z zamówionymi winami. Nie miało to właściwie żadnego ładu, ani składu. Transportowanie towarów tym bardziej było trudne bo wszystko musiałem robić samodzielnie i z wykorzystaniem własnych mięśni. Zdecydowałem się zakupić pojemniki siatkowe, które umożliwiają swobodne magazynowanie i transportowanie win. Są one wykonane z siatki z prześwitem, dzięki czemu nie zakrywają niczego w nich zgromadzonego. Można w nich trzymać zarówno wina luzem jak i w kartonach, dzięki prześwitowi zawsze będzie widoczne gdzie co jest. Dodatkowo, takie pojemniki siatkowe często występują na kółkach, co umożliwia ich swobodne przesuwanie. Wykonanie z nierdzewnej stali lub aluminium zapewnia solidność konstrukcji na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu wszystko wewnątrz takiego pojemnika będzie właściwie zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi jakie mogłyby wyniknąć w takim magazynie. Pojemniki ułatwiają także zachowanie porządku w pomieszczeniu towarowym, dzięki czemu wszystko można znacznie prościej znaleźć i nie tworzy się taki bałagan.

Odkąd korzystam z pojemników siatkowych to jestem znacznie bardziej zorganizowany. Umożliwiają mi one bezpieczne przechowywanie oraz transportowanie towarów co znacznie wpływa na komfort wykonywanej przeze mnie pracy. Nie jest to rozwiązanie drogie, a przy tym bardzo praktyczne.

Edmund Dzięcioł