Firany na okno balkonowe – praktycznie i modnie

Firany to rozwiązanie, które od lat stosujemy w domach, elegancki praktyczne i lekkie doskonale się sprawdzają i są jednocześnie sposobem na przyozdobienie przestrzeni okiennej. Czy jednak w czasach gdzie możliwość, jeśli chodzi o wybór przesłon okiennych nadal warto wybierać firany?

Dla kogo firany balkonowe? 

firany do okna balkonowegoFirany na okna balkonowe są nadal bardzo popularnym rozwiązanie, niemniej częściej kojarzą nam się z aranżacjami w stylu klasycznym niż z tymi w stylo nowoczesnym, a nie słusznie, bowiem obecnie mamy tyle możliwości jeśli chodzi o ich wybór, że z powodzeniem znajdziemy rozwiązanie, które będzie świetnie prezentować się nawet we wnętrzach utrzymanych w stylu minimalistyczny. By jednak aranżacja była trafiona, a same firany praktyczne trzeba wiedzieć, a co zwrócić uwagę przy ich doborze. I tak jeśli chodzi o nowoczesne wnętrza warto wybrać bardzo proste modele, o lekkiej fakturze – dodadzą one pomieszczeniu lekkości, jednocześnie nie będą zaburzać jego układu. jeśli chcemy by firany do okna balkonowego były bardziej wyraziste można pokusić się o wybór modelu obszytego np. kontrastową i ciemną lamówką, kolor wina, czerń granat, – te kolory doskonale wpasują się w nowoczesny styl. Można także zdecydować się na ciekawe wiązanie firan, co także nada im bardziej nowoczesnego charakteru. jeśli chodzi o wnętrza klasyczne to ty doskonale prezentują się firany haftowane lub koronkowe, jak i proste firany do ziemi – zwłaszcza te ostatnie dodają wnętrzu elegancji i jednocześnie powiększają je optycznie. 

Firany na oknie balkonowym to doskonały wybór, z jednej stronę bardzo ciekawie się prezentują, stanowiąc gustowny element wykończeniowy wnętrza z drugiej strony pozostają bardzo praktyczne i wygodne. Mnogość modeli dostępnych na rynku, sprawia jednocześnie, że każdy znajdzie tu model, który mu się spodoba.

Katarzyna Piechowiak