Estetyczne listwy maskujące

 

Remonty w domu to zawsze czas sporych wydatków. Jednak jeśli chcemy żeby nasz dom prezentował się pięknie to wydatki na jego remont są koniecznością. Należy pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach w związku z tym koniecznie trzeba przywiązywać dużą wagę do najdrobniejszych detali nawet takich jak małe i subtelne dodatki czy gadżety umieszczane w pomieszczeniach naszego domu.

Polecana listwa przypodłogowa

listwy przypodłogowe mdfTemat związany z listwami przypodłogowymi wraca jak bumerang zawsze podczas kończących się remontów. Głównym zadaniem jakie pełnią ozdobne listwy przypodłogowe mdf jest maskowanie łączeń położonych płytek ze ścianą. Dziwnie wyglądałoby gdyby płytki po prostu przylegały w rogu do ściany i w związku z tym zaczęto stosować takie rozwiązanie jakim są wspomniane listwy. Podobnie rzecz się ma w przypadku paneli podłogowych układanych najczęściej w salonach. Końcowym etapem układania takich paneli jest montaż listew przypodłogowych. Sam montaż jest czynnością bardzo prostą, łatwą i przyjemną. W zasadzie jedynym narzędziem jaki będzie nam potrzebny jest wiertarka lub wiertarko-wkrętarka. Cały proces montażu opiera się umieszczenie w ścianie kołków rozporowych oraz o późniejsze wkręcenie do nich wkrętów z umieszczoną pomiędzy kołkami a wkrętami listwą. Z montażem poradzi sobie nawet bardzo niedoświadczony majsterkowicz. Jednak jeśli nie czujemy się na siłach by podołać temu zadaniu lub też zwyczajnie brakuje nam na to czas to wówczas warto zlecić to zadanie specjalistom.

Ogólnie rzecz biorąc listwy przypodłogowe koniecznie musimy dobrać odpowiednio do koloru naszych paneli, płytek czy parkietu. Są one elementem dekoracyjnym, który jest jednak dość łatwo zauważalny więc tym bardziej powinniśmy przyłożyć się do jego właściwego dobrania. Efekt końcowy z pewnością zadowoli wszystkich domowników i gości.

 

Krystian