Dobry wkład do apteczki

Bez względu na to co robimy i gdzie, to nasze bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu. Wypadki zdarzają się każdemu i zawsze są one nieprzewidziane. Drobne wypadki nie wymagają interwencji lekarza, ale poważne już tak.

Jaki wkład do apteczki jest najlepszy?

wkłady do apteczkek din 13164Każdy kto samodzielnie gotuje, wie jak łatwo o skaleczenie, czy oparzenie. W takiej sytuacji sięgamy po podręczną apteczkę pierwszej pomocy, w której na pewno znajdziemy wodę utlenioną do przemywania ran i plaster. Do uszkodzenia naskórka może też dojść w zakładzie pracy, jeżeli pracujemy w masarni i wtedy także będzie potrzebne skorzystanie z apteczki. Jeżeli chcemy mieć w firmie dobrą apteczkę, to najlepsze są wkłady do apteczkek din 13164. Spełnia on restrykcyjne wymogi Unii Europejskiej i może być stosowany w zakładzie pracy, w samochodzie, albo nawet możemy go mieć w domu. Nie musimy kupować od razu całej apteczki, jeżeli na przykład już mamy pojemnik, lub pudełko. Wystarczy kupić sam wkład, gdyż jest on kompletny. W jego składzie znajdziemy komplet plastrów w formie jednorazowych opatrunków, lub na szpulce do ucięcia. Kilka kompresów na rany w różnych miejscach oraz zimny kompres. Do oczyszczenia rany przyda się woda utleniona, lub specjalne chusteczki nawilżone alkoholem, który świetnie dezynfekuje rany. Na wyposażeniu din 13164 znajdziemy też jednorazowe rękawiczki, które zależy zakładać zawsze , kiedy udzielamy pomocy osobie trzeciej i jednorazowe ustniki do wykonania sztucznego oddychania w razie ustania funkcji oddechowych.

W każdym zakładzie pracy znajduje się apteczka, choć mogą one mieć różne wyposażenie. Polskie prawo nic nie mówi na temat wkładów, a jedynie o samym posiadania apteczki, więc pracodawca decyduje o tym, jakie produkty i artykuły się w niej znajdą.

Karolina Nowek