Dobra kasa fiskalna

Rejestracja sprzedaży jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, ponieważ uzyskuje z niej dochody, od których trzeba zapłacić podatek. Jednak to nie jedyny powód, dla jakiego trzeba stosować kasę fiskalną, którą najczęściej widzimy w sklepach.

Co musi posiadać kasa fiskalna?

kasy fiskalne warmińsko mazurskieKupując kasę w specjalistycznym sklepie zajmującym się sprzedażą i nierzadko też serwisem tychże urządzeń, otrzymujemy sprzęt ustawiony na tryb treningowy. Oznacza to, że wszystko co zrobimy na kasie, nie będzie miało skutku podatkowego, ponieważ kasa nie została odpowiednio sformatowana. Dopiero w momencie fiskalizacji, czyli zmiany trybu szkolenia na sprzedaż, oznacza, że każda czynność zostanie na trwałe zapisana w pamięci urządzenia. Przedsiębiorcy, którzy kupują pierwszą kas do firmy, mogą liczyć na odliczenie w wysokości do siedmiuset złotych, co w wielu przypadkach jest sporą ulgą. Natomiast każda kolejna musi być w całości opłacona przez właściciela firmy. Jeżeli potrzebne nam są dobre kasy fiskalne warmińsko mazurskie jest województwem, w którym na pewno je znajdziemy. Przede wszystkim dostępne są kasy stacjonarne, które wymagają stałego podłączenia do energii elektrycznej oraz mobilne, które można przenosić w dowolne miejsce po naładowaniu baterii. Ponadto wśród tych dwóch rodzajów znajdziemy także kasy w wersji online, które umożliwiają automatyczne łączenie się z Centralnym Repozytorium Kas, które jest prowadzone przez Urząd Skarbowy. Co do przesyłanych danych do CRK, to można je dowolnie ustawić.

Dobra kasa wcale nie musi być duża, czy posiadać mnóstwo bajerów, najważniejsze żeby była funkcjonalna i miała odpowiednio dużą bazę danych. Kasy fiskalne kupujemy raz na kilkanaście lat, dlatego warto się dobrze zastanowić nad wyborem odpowiedniego modelu.

Grzegorz Arkaden