Do czego służą włókniny?

Do produkcji odzieży w przemyśle odzieżowym wykorzystuje się bardzo różne materiały. Popularne jest stosowanie materiałów naturalnych, takich jak bawełna. Oprócz nich potrzebne są jednak również materiały wykończeniowe, takie jak różne włókniny.

Zalety i zastosowania wigofilu

wigofil czarnyObecnie do wykończenia odzieży czy torebek wykorzystuje się głównie włókniny. Są to materiały syntetyczne charakteryzujące się dużą sztywnością, odpornością i wytrzymałością, której nie zapewniają materiały naturalne. Przykładem takiej włókniny jest wigofil czarny, który ma wiele różnych zastosowań. Przede wszystkim jest on wykorzystywany w przemyśle odzieżowym i tekstylnym, jako materiał wykończeniowy. Służy on do usztywniania mankietów w koszulach, jako podszewka pod guziki, a w torebkach i torbach jest wykorzystywany do usztywniania całej konstrukcji. Dodatkowo, bez wigofilu trudno byłoby wyobrazić sobie damskie torebki czy męskie torby sportowe, bo to z niego właśnie tworzone są paski do tych produktów tekstylnych. Wigofil jest materiałem niezwykle odpornym na obciążenia, rozciąganie i przedarcia, w związku z czym jest najlepszym materiałem na paski i uchwyty do toreb. Co ciekawe, wigofilu używa się również poza branżą odzieżową i tekstylną. Z niego właśnie tworzy się bowiem smycze, obroże a nawet szelki dla psów. Ma on swój udział także w branży marketingowej, gdyż tworzy się z niego popularne smycze reklamowe. Nie można również zapominać, że wigofil jest głównym materiałem z którego tworzy się torby na zakupy wielokrotnego użytku.

Włókniny stanowią dopełnienie różnych delikatnych materiałów w przemyśle odzieżowym, takich jak bawełna. Dzięki  swojej solidności, można je wykorzystywać do usztywniania mankietów koszul, czy nawet jako paski do toreb i torebek. Bez tego typu materiałów trudno wyobrazić sobie także istnienie toreb na zakupy wielokrotnego użytku.

Sebastian