Do czego przydaje się sportowa kamera?

Dwudziesty pierwszy wiek jest wiekiem, w którym dokumentujemy niemalże wszystko. Zarówno rzeczy istotne, jak i te całkowicie bez znaczenia. Jest to możliwe dzięki rozwojowi technologii video i miniaturyzacji sprzętu do nagrywania i filmowania.

Gdzie kupić sportową kamerę na kask?

kamery sportowe na kaskRozwój technologii przyczynił się również do rozwoju wielu serwisów internetowych, dzięki którym każdy początkujący sportowiec może pochwalić się swoimi umiejętnościami przed całym światem lub tylko znajomymi. Kiedyś, by utrwalić momenty ważne potrzebowaliśmy kogoś kto będzie filmował nasze wyczyny. Dziś możemy robić to sami, w dodatku mając wolne ręce, co jest kluczowe, przy większości sportów. Jest to możliwe dzięki zamontowaniu kamery na kasku. Jest to przydatne szczególnie w sportach rowerowych, motorowych oraz ekstremalnych. Kamery sportowe na kask możemy bez trudu znaleźć w sklepach internetowych. Są one zróżnicowane pod względem ceny, głównie ze względu na markę producenta oraz format w jakim nagrywają. Ostatnio, największą popularnością cieszą się te nagrywające w jakości 4K. Ta rozdzielczość gwarantuje jeszcze lepszą jakość obrazu i dźwięku niż full hd, co jest bardzo ważne w przypadku profesjonalistów, zarabiających na swoich filmikach wrzucanych do sieci. Kamera sportowa jest odporna na upadki z dużych wysokości, wstrząsy oraz inne nieprzewidziane zdarzenia jak zalanie. Poza tym musi być lekka i stosunkowa mała, by nie krępowała ruchu głową i by był on jak najbardziej naturalny. Kamery posiadają również funkcję aparatu fotograficznego.

Kamery sportowe przydają się wszędzie tam, gdzie łatwo o wypadek lub rozbicie standardowej kamery. Takimi kamerami często nagrywa się również zdjęcia podwodne, ale jest to już raczej bardziej wyspecjalizowany sprzęt, odporny na wysokie ciśnienie.

Katarzyna Piechowiak