Dlaczego warto prenumerować czasopisma katolickie?

 

Każdy szanujący się i wiernie praktykujący katolik chce być zawsze na bieżąco z nowościami jakie zachodzą w kościele katolickim. Oczywiście nie ma tutaj reguły, i każdy katolik ma inne podejście do swojej wiary. Jedni podchodzą do niej bardzo ambitnie i oddanie inni zaś podchodzą w sposób troszkę bardziej luźny. By jednak być na bieżąco ze wszystkim warto zrobić jedną rzecz.

Prenumerata kościelnych gazetek oraz czasopism

czasopisma katolickieDlatego też warto zainteresować się właśnie prenumeratą interesujących gazet kościelnych które są ze starannością przygotowywane i sprzedawana zazwyczaj zaraz po mszy kościelnej. To bardzo proste i praktyczne rozwiązanie dla tych wiernych którzy interesują się tą konkretną tematyką a dodatkowo chcą wiedzieć jakie zmiany zachodzą w kościele, lub jak powinni żyć by być przykładnymi wiernymi. Tutaj też niewątpliwie powinni oni zakupić właśnie takie konkretne czasopisma katolickie które pozwolą być swoim wiernym na bieżąco z takimi informacjami. Tutaj przecież nie tylko starsi ludzie mogą zakupić taką konkretną prenumeratę tych że własnie czasopism ale równie dobrze mogą z tej cennej i wartościowej wiedzy skorzystać inni parafianie zarówno ci młodsi jak i w średnim wieku. Więc jak wspomniałem już wyżej w tym artykule to zakup takich gazetek z reguły odbywa się w konkretnym terminie. W tym wypadku też z reguły termin ten ustala już konkretnie proboszcz danej parafii i wierni są o sprzedaży informowani już podczas brania udziału we mszy świętej.

Zatem jeśli jesteśmy bardzo gorliwymi parafianami to nie powinniśmy się w tej kwestii zastanawiać i warto zakupić takie właśnie czasopisma, nie koniecznie one są tylko dostępne po mszy świętej ale również prawdopodobnie możemy je zamówić również przez internet lub kupić w kiosku.

 

Mikołaj Grzegorczyk