Dlaczego warto mieć detektor wody?

Detektor jest niezwykle przydatnym urządzeniem w naszych domach. W wielu sytuacjach może nawet uratować życie – mowa oczywiście o detektorach dymu. Jednak oprócz nich możemy odnaleźć również inny, nieco mniej ważny rodzaj detektora. Czy spotkałeś się kiedykolwiek z detektorem wody? Jeśli nie, koniecznie zapoznaj się z jego możliwościami. 

Rola detektora wody w naszym domu

detektor wodyZalanie wodą jest zjawiskiem, które dotknęło wielu z nas. Czasami wina leży po naszej stronnie, innym razem po sąsiada, a jeszcze kiedy indziej wynika po prostu ze źle zamontowanej bądź uszkodzonej instalacji. Niezależnie jakie jest źródło zalania, dzięki jednemu urządzeniu możemy szybko zareagować, by uniknąć większych zniszczeń. Jakie jest to magiczne urządzenie? Skoro trafiłeś na ten wpis z pewnością wiesz już jakie urządzenie będzie dziś na świeczniku. Sam detektor wody jest urządzeniem nie docenianym. Przyjęliśmy, że detektor dymu potrafi uratować życie domownikom, a nie bierzemy pod uwagę jak wiele możliwości kryje się pod czujnikiem wody. Przede wszystkim kupując go nie ponosimy żadnych strat. Samo urządzenie jest stosunkowo tanie. Jest także niewielkie, nie będzie więc nam przeszkadzało w codziennym funkcjonowaniu. Biorąc pod uwagę jak wiele strat, przede wszystkim materialnych, możemy ponieść po zalaniu mieszkania, znacznie rozsądniej zainwestować niewielką sumę w to urządzenie. Możemy także wejść w posiadanie nieco bardziej zaawansowanych urządzeń, które nie tylko informują nas o zalaniu, ale także odcinają dopływ wody. Rozwiązanie to sprawdza się w szczególności, kiedy dużo przebywamy poza domem. 

Producenci oferują nam wiele możliwości detektorów. Możemy spotkać się z bezprzewodowymi oraz wymagającymi zasilania. Niektóre z nich wysyłają sygnał dźwiękowy, inne sms’a czy nawet e-maila. Jak widzisz możliwości jest wiele, a od tego jaki ostatecznie wybór podejmiesz zależeć będzie stan Twojego mieszkania w razie awarii. 

Machiasz Nowicjusz