Dlaczego warto kupić drona?

Od kiedy pojawiła się możliwość zakupu dronów w przystępnych cenach, od razu wiedziałem, że to będzie rozrywka dla mnie. Jestem podróżnikiem i zawsze marzyłem o tym, aby móc dostać się w niektóre miejsca, gdzie nie doszedłbym na własnych nogach. Drony umożliwiły mi tworzenie pasjonujących filmów wideo, które cieszą się niemałą popularnością wśród użytkowników serwisów społecznościowych.

Hubsan – niezastąpiony przyjaciel podróży

model hubsan x4 h107c plusKiedy pierwszy raz uruchomiłem drona, miałem duże problemy ze sterowaniem. Wbrew pozorom nie było takie proste, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Jednak z czasem nabierałem pewności i dziś nie mam żadnych problemów, aby sterować urządzeniem nawet w bardzo trudnych warunkach. Moim zdecydowanym ulubieńcem jest model Hubsan X4 H107C plus, który jest nie tylko zwinny i szybki, ale również pozwala na sterowanie za pomocą kamery. Dzięki temu nie muszę cały czas mieć drona w zasięgu wzroku i mogę dotrzeć do wielu miejsc, które budzą moją podróżniczą ciekawość. Plusem Hubsana jest również to, że można go lekko zmodyfikować, co jest szczególnie ważne, gdy chce się podłączyć kilka baterii (niestety lot wciąż jest stosunkowo krótki, zwłaszcza przy włączonej kamerze). Hubsan jest bardzo zwinny i ma odpowiednie wymiary, które pozwalają mu zajrzeć w każdą szczelinę górską. Do tego, dron posiada system auto-powrotu, co jest bardzo przydatne gdy poziom baterii jest na wyczerpaniu bądź dochodzi do awarii (np. w wyniku zbyt mocnego zawilgocenia sprzętu). Kolejną ważną rzeczą jest to, że automatycznie znajduje swój przód, dzięki czemu można go wystartować z dowolnej pozycji.

Każdemu, kto lubi podróże, bardzo polecam zakup drona. Jest to fajne urządzenie, które sprawia, że nasze filmy bądź zdjęcia są niezwykle atrakcyjne i oryginalne, dzięki czemu łatwiej jest zdobyć uznanie środowisk fotograficznych. A ponadto, świat obserwowany z góry, jest dużo piękniejszy niż ten z poziomu ludzkiego wzroku.

Damian Pałownik