Czym są usztywniane beciki dla niemowląt?

Od dawna znany jest zwyczaj noszenia najmniejszych maluchów w becikach. Nie każdy jednak wie o istnieniu współczesnych becików, które posiadają zdrowe i wygodne zarówno dla malucha, jak i jego opiekuna usztywnienie. Tak samo jak inne beciki wykonane są one z różnych materiałów, w przeróżnych fakturach i kolorach, z ciekawymi elementami wykończenia.

Korzyści z usztywnianych becików dla niemowląt

usztywniane beciki dla niemowlątKiedy na świat ma przyjść niemowlę, jego rodzice zastanawiają się w jaki sposób zapewnić mu zdrowy i bezpieczny start. Z pewnością dobrze skompletowana wyprawka ułatwi to zadanie. W sklepach można znaleźć usztywniane beciki dla niemowląt. Czy młodzi rodzice powinni się na nie zdecydować? Z całą pewnością. Usztywnienie w beciku to najczęściej naturalna mata kokosowa lub bambusowa, lekko elastyczna i delikatna. Nie uczula i zapewnia odpowiednią pozycję ciała maleństwa i jednocześnie dopływ tlenu. Umieszczana jest w kieszonce becika, więc w łatwy sposób można ją wyciągnąć a becik wyprać. Osoby trzymające niemowlę w beciku z usztywnieniem czują się pewniej nawet jeżeli mają je pierwszy raz na rękach. Główka jest dobrze podparta i nie ma obaw o uszkodzenie delikatnych kręgów szyjnych. Ponadto szeroki wybór grubości becików, tkanin z jakich są uszyte, wzorów i kolorów, a nawet metod ich zawiązywania bądź zapinania umożliwia zawsze dobranie najbardziej pasującego egzemplarza. Warto pamiętać, by kupić przynajmniej dwa beciki, by jeden był w zapasie gdy ten pierwszy wypierzemy.

Jeżeli maluch mający przyjść na świat jest naszym pierwszym dzieckiem, warto by w wyprawce znalazł się usztywniany becik. Ułatwia on prawidłowe utrzymanie główki dziecka, jednocześnie równomiernie podpierając całe jego ciało. Ponadto pomaga w utrzymaniu odpowiedniej ciepłoty ciała i wentylacji.

Zbigniew Kowal