Czym pomalować porcelanę?

Porcelanowe kubki lub talerze ciągle nie wychodzą z mody. Ich wygląd jest zawsze bardzo dobry. Wiadomo, że ten materiał jest odporny na warunki techniczne. Niektórzy zarabiają na porcelanie, tworząc własne rysunki na gotowych już kubkach. Ale czym malować taką zastawę? W Internecie znajdziemy wiele rodzajów farby, która utrwalana jest termicznie. Ten sposób malowania jest najlepszy.

Farby do malowania rzeczy z porcelany

farby do porcelanyFarby tego typu są świetne, ponieważ można je bezproblemowo używać w warunkach domowych. Za pomocą barwników tworzymy wzory, które nam się podobają. Kiedy nasz design jest już gotowy, farby do porcelany muszą wyschnąć przez czas około jednej doby. Nie może być na wzorze wilgoci. Następnym etapem jest włożenie pomalowanych przedmiotów do piekarnika. Powoli nagrzewamy go do temperatury stu pięćdziesięciu stopni Celsjusza. Kiedy dojdziemy już do takiej temperatury, czekamy przez trzydzieści minut. Po pół godzinie wyłączamy piekarnik i czekamy na spadek temperatury. Nie można otworzyć piekarnika podczas tego procesu, ponieważ nagłe ochłodzenie mogłoby sprawić, że kolor się zmieni lub będzie nierównomierny. Malowanie porcelany jest na tyle łatwe, że radzą sobie z tym amatorzy i po kilku próbach nie zdarza się im żadna pomyłka. Dzięki temu możemy ozdobić własną zastawę lub zająć się rękodziełem, na którym z pewnością po pewnym czasie zarobimy.

Farby do takiego zastosowania są dość tanie. Za paletę pięciu barw zapłacimy średnio około czterdziestu złotych. Najłatwiej znaleźć je w sklepach internetowych. Często są również w sprzedaży w sklepach budowlanych, na dziale dekoracyjnym. Farby sprzedawane są w niewielkich puszkach o pojemności trzystu mililitrów. Jednak wystarczy to na pomalowanie naszej zastawy, a jeśli nie – musimy wziąć dwa opakowania.

Edmund Dzięcioł