Czym jest herbata matcha?

Zdrowotne właściwości herbaty są znane od setek lat, jednak nie każda z nich jest taka sama i nie każda ma takie same właściwości. Uznaje się, że najzdrowszymi herbatami są te pochodzące z Azji i nie jest to zdanie koneserów, ale naukowców, którzy przebadali większość gatunków herbaty. 

Sklep internetowy z herbatami 

matcha herbata sklepJedną z najbardziej popularnych i modnych herbat jest matcha. Jest gatunek wyjątkowo bogaty w antyoksydanty, czyli związki odpowiadające za neutralizowanie negatywnych skutków działania wolnych rodników. Kiedy atakują one nasze nasz organizm, skutkować to może chorobami oczu, układu krwionośnego, ale przede wszystkim rozwojem nowotworów. Natomiast przeciwutleniacze obecne w matchy, niejako wymiatają wolne rodniki, przywracając równowagę w organizmie i trwale budując jego odporność. Herbata matcha jest jednym z najlepszych źródeł katechin, czyli szczególnie mocnych przeciwutleniaczy, które minimalizują ryzyko miażdżycy, a także działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Jeśli zainteresowała nas matcha herbata sklep internetowy ma ich bardzo bogatą ofertę. Znajdziemy tam opakowania o różnej pojemności i w zróżnicowanych cenach. Ciężko wyróżnić wszelkie zalety matchy, ale wymieńmy jeszcze katechinę o nazwie ECG. To organiczny związek chemiczny, który wykazuje najsilniejsze działanie przeciwnowotworowe ze wszystkich przeciwutleniaczy. Jego działanie jest ponad sto razy mocniejsze od witaminy C, a wypicie jednej czarki matchy, zapewnia ilość ECG, jaka jest zawarta w dziesięciu filiżankach zielonej herbaty. 

Matcha to zdecydowanie najbardziej zdrowa z herbat. Jest pita przez taoistów i mnichów buddyjskich, wspomagając jasność umysłu i spokój, tak konieczne przy wielogodzinnej medytacji. Koszt matchy jest zależny od wielu czynników.

Krystian