Czy wentylacja mechaniczna jest skuteczna?

Wiele osób narzeka na zbyt wysokie temperatury, panujące w mieszkaniu w czasie upałów. Większość z nas nie chce jednak instalować klimatyzacji, obawiając się o zbyt wysokie koszty jej używania. Na szczęście podobne efekty można osiągnąć wspomagając mechanizm wentylacji.

Jak działa rekuperacja?

rekuperacja docentralna lublinPrzebywanie w mieszkaniu w czasie fali upałów nie jest komfortowe. W tym czasie, pomieszczenia, szczególnie te od nasłonecznionej strony, potrafią się nagrzać do ponad 30 stopni. Jest kilka sposobów na walkę z tym problemem, ale jednym z bardziej skutecznych jest rekuperacja docentralna Lublin jest miastem, gdzie wiele osób korzysta z tej właśnie metody. Rekuperacja jest to wentylacja mechaniczna oparta o istniejące już w budynku kanały wentylacyjne. Ich praca jest wspomagana przez urządzenie, nazywane rekuperatorem, które nie tylko dba o dostarczanie do wnętrza pomieszczenia porcji świeżego powietrza, ale także dba o jego uzdatnienie. Jest ono więc oczyszczane, a także wytrącana jest z niego wilgoć i drobnoustroje, co samo w sobie polepsza komfort podczas letnich upałów. Co najważniejsze jednak, rekuperacja jest na tyle efektywna, że spokojnie można się zdać wyłącznie na nią, bez konieczności otwierania okien i wpuszczania gorącego powietrza do wnętrza mieszkania. Tym samym, komfort przebywania w nie nagrzanym mieszkaniu jest bardzo wysoki, a jednocześnie koszty działania rekuperator w porównaniu do klimatyzatora sa nieporównywalnie mniejsze. Nic dziwnego, że rozwiązanie to jest coraz popularniejsze.

W czasie upałów, mieszkanie może się nagrzać do naprawdę wykosić temperatur. Dlatego też wiele osób decyduje się na założenie klimatyzacji, która jest jednak bardzo droga w eksploatacji. Znacznie tańszy okazuje się być mechanizm wentylacji mechanicznej, który również polepsza komfort podczas upałów.

Agata Hurt