Czy warto kupować naturalne gryzaki?

Pies uważany jest za najlepszego przyjaciela człowieka. Aby w pełni docenić jego oddanie i zaufanie, warto nagradzać go pysznymi smakołykami, które są nie tylko smaczne, ale i pozytywnie wpływają na zdrowie. Jedną z najlepszych propozycji uwielbiają przez większość psiaków, są naturalne gryzaki.

Zalety gryzaków naturalnych

gryzaki naturalneGryzaki dla psów to nic innego jak suszone części ciała innych zwierząt. Wśród ulubionych przysmaków znajdują się takie pyszności jak uszy, raciczki, skóry, czy też wewnętrzne narządy oraz organy. W zależności od naszych preferencji możemy wybierać naturalnie zasuszone elementy lub takie, które sprasowane są w kształt kości. Gryzaki naturalne posiadają wiele zalet, które pozytywnie wpływają na rozwój naszych pupili. Jedną z najważniejszych rzeczy, o której należy pamiętać, jest zaspokojenie naturalnej potrzeby gryzienia. Przysmak w postaci zasuszonej części ciała innego zwierzęcia jest rozrywką na długie godziny, podczas której pies nie tylko wzmacnia swoje zęby, ale też oczyszcza je. Niesie to ze sobą również inne korzyści, dzięki którym czworonóg nie ma potrzeby gryzienia domowych mebli czy też naszych ulubionych kapci. Warto wspomnieć również o tym, że żucie takich naturalnych gryzaków wpływa na psa relaksująco, co skutecznie redukuje poziom stresu i pozwala się wyciszyć. Gryzaki naturalne powinno traktować się jako dodatek do codziennej diety, a nie jako jej główny składnik. Warto też używać go jako sposobu na nagradzanie psa, aby ten wiedział, że jego dobre zachowanie zostało docenione przez właściciela.

Naturalne gryzaki dla psów to źródło witamin i ważnych wartości odżywczych. Zdrowe przysmaki wzmacniają zęby pupila i zaspokajają potrzebę gryzienia. Dodatkowo wpływają również na samopoczucie zwierzaka poprzez redukcję stresu i zapewnieniu rozrywki na długi czas. Gryzaki doskonale sprawdzą się w roli nagrody lub dodatku do codziennej diety.

 

Katarzyna Mikołowska