Czas trwałych lakierów hybrydowych

 

Piękne dłonie to coś, o co zabiega większość kobiet. Gładka skóra, wypielęgnowane skórki, ale przede wszystkim zadbane paznokcie. Lubimy też, gdy mienią się pięknymi barwami, więc chętnie je malujemy samodzielnie w domu lub korzystamy z pomocy kosmetologów. Każda z nas zna jednak bolączkę odpryskujących lakierów, co czasem powstrzymuje nas przed malowaniem.

Przewaga trwałych lakierów hybrydowych

trwałe lakiery hybrydoweJadąc na urlop, nie chcemy po dwóch dniach martwić się odpryśniętym w trzech miejscach czerwonym lakierem na dłoniach. Chcemy je prezentować całemu światu piękne i w idealnym stanie, wyglądać świetnie. Dlatego coraz częściej sięgamy po trwałe lakiery hybrydowe. To lakiery, które utrzymują się na paznokciach 2-3 tygodni. Nakładane są podobnie jak tradycyjne, ale po każdej warstwie lakier utrwala się w lampie ze światłem ultrafioletowym. Pod jego wpływem lakierem tężeje i tworzy bardzo twardą powłokę. Prawidłowo nałożony nie odpryskuje nawet wtedy, gdy zmywamy naczynia czy sprzątamy. Od niedawna lakiery te są dostępne także w sprzedaży detalicznej i możemy po zakupieniu ich wraz z lampą korzystać z manicure hybrydowego w domu. Ważne jednak przy hybrydach jest ich prawidłowe usuwanie. Źle ściągnięty lakier hybrydowy może zniszczyć nam płytkę paznokcia. Kosmetolodzy wykonujący ten zabieg profesjonalnie zwykle ścierają wierzchnią warstwę lakiery pilnikiem, następnie moczą płytki paznokcia w acetonie, po czy m delikatnie usuwają go drewnianym patyczkiem. Tak wykonane delikatne ściągnięcie warstwy lakieru nie powinno w żaden sposób uszkadzać nam paznokci.

Lakiery hybrydowe stały się już jakiś czas temu hitem salonów kosmetycznych. Piękny i trwały efekt przyciąga do dziś rzesze klientek. Tradycyjny lakier jest wybierany coraz rzadziej. Hybryda gwarantuje połysk, piękną kolorystykę w ogromnym wyborze oraz trwały efekt na wiele dni. 

 

Agata Hurt