Co wybrać: gotową szafę czy wnękową?

Wiele osób projektując swój dom zastanawia się nad tym jak zaoszczędzić trochę miejsca. Rozwiązaniem mogą być szafy wnękowe, dzięki którym wykorzystujemy pozostawione miejsce w danym wnętrzu. Dzięki temu nie musimy zastanawiać się gdzie ustawimy szafę.

Szafy wnękowe a gotowe modele ze sklepu

szafy wnękowe lubelskieJeśli pragniemy efektywnie zagospodarować cenne centymetry swojej przestrzeni powinniśmy wybrać szafy wnękowe lubelskie, które idealnie wpasują się w każde wnętrze, nadając mu wyjątkowego charakteru a także stać się najważniejszym meblem w pomieszczeniu. Jest to opcja najbardziej utożsamiana z szafami na wymiar, które zapewnią nam nie tylko komfort, ale i swobodę użytkowania. Dzięki elastyczności i możliwości wyboru rozkładu wnętrza zwiększają one swoją funkcjonalność jak i również użyteczność przy zachowaniu najwyższych walorów estetycznych. Z kolei meble gotowe mają określone wymiary co jest dla nas często dużym problemem, gdyż nie zawsze szafa, która nam się podoba będzie pasowała do naszego wnętrza. Poza tym nie mamy możliwości wyboru jeśli chodzi o rozkład jej wnętrza, ponieważ producent sprzedaje gotowe modele i nie ma w swojej ofercie możliwości zmian. Tylko niektórzy decydują się na takie rozwiązanie, gdyż zazwyczaj szafy te nie spełniają naszych oczekiwań co do wielkości miejsca do przechowywania. W przypadku szafy wnękowej możemy również zamówić u producenta inne meble, które będą wykonane z tego samego materiału co szafa. Dzięki temu wszystko będzie się ze sobą komponowało.

Sama ostatnio zastanawiałam się jakie szafy wybrać, wnękowe czy jednak gotowe modele dostępne w sklepach. Jednak po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw lepszą opcją są szafy wnękowe. Również na spotkaniu z projektantem, który zajmował się projektem mojego domu polecił mi ten rodzaj szaf ze względu na ich funkcjonalność a także oszczędność miejsca.

Grzegorz Arkaden