Co powinien wiedzieć nauczyciel?

Każdy zawód wymaga odpowiedniego przygotowania nie tylko pod względem merytorycznym lecz także znajomości ogólnych przepisów prawa pracy. Dlatego też niezależnie jaki zawód wykonujemy, powinniśmy co pewien czas odświeżyć swoją wiedzę, co pozwoli na poznanie stale zmieniających się norm i przepisów.

Dobre szkolenie, czyli aktualizacja posiadanej wiedzy

dobre szkolenie okresowe bhp nauczycieliJeśli chcemy aby nasza wiedza była zawsze aktualna i pozwalała nam wykonywać swój zawód, zgodnie z przepisami powinniśmy pamiętać o tym iż co pewien czas powinniśmy przechodzić odpowiednie szkolenia. Dobre szkolenie okresowe bhp nauczycieli pracujących z dziećmi, są bardzo ważne gdyż podczas ich trwania mogą oni zdobyć cenną wiedzę na temat tego jak powinni wykonywać swój zawód. Podczas takiego szkolenia poznamy wszelkie zasady zachowania bezpieczeństwa podczas pracy z najmłodszymi. Głównym jego punktem będzie przekazanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy, tak aby w razie poważnego wypadku w szkole możliwa była natychmiastowa pomoc. Takie szkolenia odbywają się zazwyczaj raz w roku i trwają kilka godzin, podczas których poznamy zarówno teorię jak i praktykę wykonywania naszego zawodu. Po jego zakończeniu zostanie nam wystawione specjalne zaświadczenie, upoważniające nas do dalszego wykonywania swojego zawodu na zajmowanym stanowisku. Dzięki temu będziemy posiadać stale aktualną wiedzę, która może być przydatna w sytuacjach zagrażających czyjemuś zdrowiu lub życiu. Wszystkie te elementy pozwolą nam jeszcze sprawniej wykonywać swoją pracę a także zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczniom.

Jak zatem widać, udział w szkoleniach bhp jest niezbędny do prawidłowego wykonywania swojego zawodu. Opisane powyżej rozwiązanie pozwoli nam na posiadanie aktualnej wiedzy, dzięki której będziemy mogli udzielać pomocy w razie nieszczęśliwych zdarzeń podczas pracy.  

Karolina Nowek