Ciekawe gry dla najmłodszych

 

Wielu rodziców na pewno zastanawia się, jak uczyć swoje dziecko nowych rzeczy w ciekawy sposób. Kluczem do sukcesu są jest nauka poprzez zabawę, bez zmuszania dziecka do wykonywania nudnych dla niego zadań. Dając mu odpowiednie zabawki, którymi się zainteresuje, przy okazji rozwinie wiele umiejętności. 

Nauka poprzez zabawę, czyli gry dla najmłodszych

gry edukacyjne dla dzieci 3 lataJeśli chodzi o gry edukacyjne dla dzieci 3 lata to odpowiedni wiek, aby wprowadzać je do codziennego użytku. To właśnie wtedy dziecko potrafi już mówić płynniej oraz rozumieć coraz więcej rzeczy. Również zaczyna zadawać niezliczoną ilość pytań, aby dowiedzieć się jak działa świat. Możemy to wykorzystać i przy okazji wspólnych rozgrywek tłumaczyć mu różne zjawiska czy procesy. Ciekawymi grami edukacyjnymi będą z pewnością te, które uczą dziecko liter czy cyfr. Dzięki kartom z alfabetem dzieci przyswajają sobie ich wygląd, a dołączone obok obrazki uczą go nazw nowych przedmiotów oraz tego, na jaka literę się zaczynają. Na przykład karta z literą K może być opatrzona rysunkiem konia. Dobrymi grami będą też takie, które ćwiczą pamięć i koncentrację. Mogą to być gry typu memory, w których należy zapamiętać w jakim miejscu leżał kartonik z jakimś obrazkiem. Następnie szuka się do niego pary, która również jest gdzieś ukryta. Dzieci uwielbiają także puzzle oraz dopasowywanie przedmiotów do jakiegoś kształtu. Przy okazji takie gry możemy zadawać dziecku pytania, co wie o danym przedmiocie czy zwierzęciu.

Gry edukacyjne to świetna okazja do tego, aby nasze dzieci z przyjemnością przystępowały do nauki nowych rzeczy. Kolorowy obrazki, ciekawe melodie czy przyjemna w dotyku faktura gry dodatkowo je do tego zachęci. W ten sposób będą rozwijać swoje umiejętności, takie jak koncentracja, sprawność manualna czy pamięć i wyobraźnia.

 

Karolina Nowek