Biżuteria z przesłaniem

Podobno „najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty”. Zarówno one, jak i inne kamienie szlachetne pomagają uwydatnić kobiece piękno, podkreślić istotne cechy wyglądu, obsypać blaskiem. Dodawane tu i ówdzie zwracają uwagę na ładny i regularny kształt, wydobywają głębię koloru, zadają szyku kreacji. Nic dziwnego, że tak często są wykorzystywane jako element biżuterii. 

Biżuteria z jubilerskich pracowni artystycznych

Najpiękniejbizuteria motyle wyglądamy w kamieniach szlachetnych połączonych z odpowiednim kruszcem. Istotna jest tu nie tylko kolorystyka, lecz także forma. Współczesne artystyczne pracownie dekoracyjne oferują więcej niż jedynie ozdobne precjoza. W jubilerskich butikach i internetowych sklepach każdy – zarówno kobieta, jak i mężczyzna – może nabyć biżuterię z przesłaniem symbolicznym. Z sympatii do prastarych amuletów, wiedzy na temat leczniczej mocy kamieni oraz uzdrawiającej siły różnorodnych praktyk duchowych – powstały kolekcje służące nie tylko uwiecznieniu piękna, lecz także pomagające przyciągnąć dobrą energię i służące oczyszczeniu. Ciekawym dodatkiem do pierścieni, bransolet i wisiorów są mantry. Autorska bizuteria motyle, epatująca pięknem kamieni, kryształów i oraz stylizowanego srebra, została zaopatrzona grawerem tekstów do medytacji, które dodają sił, pomagają osiągnąć stan równowagi i wyzwolenia.

Wybierając biżuterię, powinniśmy kierować się nie tylko rodzajem stylizacji, lecz także naszą karnacją, kolorem włosów i oczu, typem urody. Są jednak rzeczy, które można nosić zawsze, ponieważ pasują do wielu aranżacji, oraz takie, które są odpowiednie dla wszystkich. To oczywiście biżuteria ponadczasowa, mająca nie tylko fizyczny urok i blask, lecz także przesłanie duchowe i symboliczne. Noszona ciągle – przypomina o świecie ezoterycznym.

Michał Siermierczyk