Baterie słoneczne to darmowa energia elektryczna

W domu można mieć swój własny prąd. I to zupełnie za darmo. Nie będzie to zasilanie, które wystarczy na zrealizowanie całego zapotrzebowania na elektryczność. Można jednak w ten sposób zasilać działanie niektórych urządzeń, które potrzebują tego prądu nie wiele. Można ogrzać bieżącą wodę wykorzystując właśnie tak zwane baterie solarne.

Instalacja baterii słonecznych może być dofinansowana

baterie słoneczne cenaWiele miast oraz gmin oferują swoim mieszkańcom dofinansowania na zainstalowanie baterii słonecznych. Dzięki nim można praktycznie za darmo ogrzać dom, bieżącą wodę lub zasilić wybrane urządzenia. Zasada działania akumulatorów solarnych jest banalnie prosta. Zamieniają one światło słoneczne w elektryczność. Fakt, że baterie słoneczne cena kosztują jeszcze całkiem sporo, ale korzystając z dofinansowań można zapłacić niewielką część ich realnej ceny. A korzyści z takiego rozwiązania są naprawdę ogromne. Dzięki energii elektrycznej pochodzącej z promieni słonecznych można ogrzewać bieżącą wodę. Wystarczy mieć piec elektryczny, który zasilimy bezpośrednio z baterii słonecznej. Co więcej, taka energia spokojnie wystarczy do dogrzania domu w chłodniejsze wieczory. Baterie słoneczne działają najlepiej w dni słoneczne, dlatego ich zastosowanie sprawdza się szczególnie latem. Za pomocą własnej elektryczności można sobie oświetlić cały dom przy wykorzystaniu energooszczędnych żarówek. Możliwości jest bardzo wiele, dlatego warto zapytać w miejskim lub gminnym urzędzie o dofinansowanie do paneli słonecznych.

Energia elektryczna jest coraz droższa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby produkować swoją. Wystarczy w tym celu zainstalować baterie słonecznie. Koszty inwestycji mogą zostać pomniejszone o dofinansowanie. Bardzo często takie inwestycje dofinansowuje się z budżetu przeznaczonego na ekologię.

Monika Sielanek