Autko na akumulator

Małe dziecko nie potrzebuje wielu zabawek, bo jego mózg nie jest jeszcze na tyle rozwinięty, aby móc samodzielnie się bawić. Im starszy jest maluch, tym bardziej zaawansowane może mieć zabawki, jednak muszą być dostosowane do jego wieku. 

Jakie dziecko może jeździć elektrycznym samochodem? 

auta na akumulator dla dzieciDziecko, które potrafi już stabilnie siedzieć, tak naprawdę możemy już przewozić w samochodzie elektrycznym, gdyż posiada on pasy bezpieczeństwa i jest zdalnie sterowany przez osobę dorosłą. Jednak większość osób kupuje go dopiero dziecku, które ma już około dwóch lat i potrafi już dobrze chodzić, bo wtedy może się w pełni cieszyć możliwościami auta na akumulator dla dzieci. Takie pojazdy są świetną alternatywą dla rowerka, rolek, czy hulajnogi. Kiedyś samochody dla dzieci były napędzane siłom nóżek, gdyż posiadały pedały, a obecnie posiadają one wbudowane akumulatory, które wystarczają na kilka godzin swobodnej jazdy. Po każdej wycieczce samochodem, trzeba naładować akumulator. Samochód posiada cztery biegi, trzy do przodu w wersji wolnej, szybkiej i najszybszej, oraz do tyłu. Auto elektryczne dla dzieci może jechać maksymalnie około pięciu kilometrów na godzinę. Aby zabezpieczyć dziecko w trakcie jazdy, możemy go zapiąć pasami bezpieczeństwa, w które jest wyposażone każde siedzenie. Auto ma wbudowany w kierownicy klakson, posiada boczne lusterka, zderzaki i światła, białe z przodu i czerwone z tyłu. W samochodzie może jednocześnie przebywać dwoje dzieci, ale kierować może tylko jedno.

Samochody do jazdy dla dzieci możemy kupić w każdym większym sklepie zabawkowym, lub najtaniej w internecie. Wyglądem przypominają one prawdziwe pojazdy jakie możemy spotkać na ulicy, gdyż często są one podobiznami znanych na rynku motoryzacyjnym marek.

Grzegorz Arkaden