Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

Dolny Śląsk jest obszarem bardzo atrakcyjnym pod względem turystycznym. Ze względu na swoją szczególną lokalizację, charakteryzuje się ogromną ilością atrakcji turystycznych, zarówno o charakterze historycznym, jak i typowo rozrywkowym. Z tego względu to właśnie obszar województwa dolnośląskiego jest chętnie odwiedzany przez ogromną ilość turystów.

Dolnośląska atrakcja turystyczna

atrakcje turystycznePlanując zwiedzanie Dolnego Śląska, w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić, jaki rodzaj atrakcji nas interesuje. Osoby fascynujące się historią tego rejonu, z pewnością będą chciały odwiedzić miejsca związane z projektem „Riese” – sztolnie w Walimiu, Osówce czy w Głuszycy, a także Jedlinę Zdrój czy Ludwikowice. Jednocześnie jadąc z dziećmi warto wybrać się do kopalni w Złotym Stoku, Nowej Rudzie czy w Wałbrzychu.  Jeśli znacznie bardziej interesuje nas architektura, warto wybrać się do przepięknej doliny pałaców w okolicach Jeleniej Góry czy do urokliwego pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim. Liczba tego rodzaju atrakcji jest znacznie większa i bez wątpienia każda osoba, która odwiedzi rejon Dolnego Śląska przekona się, jak piękne są to obszary i znajdzie atrakcje turystyczne, które przypadną jej do gustu. Warto zapoznać się z licznymi przewodnikami czy chociażby blogami poświęconymi tematyce atrakcji znajdujących się na tym obszarze. Wybierając kilka ciekawych miejsc na tej ogromnej mapie turystycznej, możemy zaplanować całodniową wycieczkę bądź wyjazd na weekend.

Bez wątpienia Dolny Śląsk jest bardzo ciekawym miejscem, pod względem historycznym i turystycznym. Wymienione powyżej atrakcje są jedynie niewielkim wycinkiem tego, co możemy zaleźć na tym obszarze – sztolni, kościołów, zamków, pałaców, kopalni udostępnionych do zwiedzania, licznych ruin, a także jezior czy pięknych miejsc widokowych w górach.

Zbigniew Kowal